Letnia oferta

5

Góralskie śpasy w Zakopanem lub na Gubałówce – to niesamowita atrakcja na Podhalu w tym sezonie letnim. 


Śpasy to nic innego jak szalona zabawa z góralami przy regionalnej muzyce na żywo, przepyszne przekąski prosto z ogniska oraz niesamowite widoki wliczone w cenę każdego biletu.

„Poczuj się jak na prawdziwym góralskim weselu i baw się razem z nami!”

Atrakcja uwielbiana przez rodziny, przyjaciół. Coraz częściej zdarza się, 

że organizujemy taką imprezę z okazji wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Wszyscy jesteśmy zgodni, że ta atrakcja to coś czego nie możesz przegapić! 


Całość składa się z godzinnej zabawy z góralami przy muzyce na żywo oraz poczęstunku przy ognisku z pysznymi regionalnymi przekąskami. Wyobraźcie sobie te piękne widoki z Gubałówki, regionalny klimat, skoczną góralską atmosferę i zapach pieczonej kiełbaski i oscypków.

 

Czego chcieć więcej? To idealna atrakcja na wieczór w gronie najbliższych nam osób. Dla tych którzy chcą jeszcze więcej wrażeń proponujemy przejażdżkę dorożką, która odbędzie się zaraz przed imprezą.

Ikonografika
98% zadowolnych klientów
4.6/5

W cenie przewidziany jest transport w dwie strony z najbliższego przystanku na terenie Zakopanego i Kościeliska i z powrotem.


Goście, którzy dojeżdżają do nas we własnym zakresie do dyspozycji mają parking (płatny)

po prawej stronie przy wjeździe na Gubałówkę

od strony Kościeliska.

Miejsce poczęstunku jest w klimatycznym zakątku, oddalone od parkingu i głównej drogi

Zabawy z góralami, czyli po nasemu “Śpasy”


Góralskie prawdziwe “śpasy” to nic innego jak tradycyjne regionalne zabawy, a temu wszystkiemu towarzyszy śpiew i muzyka góralska oraz regionalny poczęstunek. O wielu tradycyjnych regionalnych konkurencjach na pewno wiele z Was czytało lub słuchało. Pokrótce przedstawię Wam czego możecie doświadczyć na naszych letnich biesiadach na Gubałówce.


“A jak górol zaśpiywo rzewnie, to siy śpiywka niesie. Po grani i po dolinie I echem po lesie…”


Biesiada letnia odbywa się w klimatycznym miejscu na samym szczycie Gubałówki skąd rozpościera się piękny widok na panoramę Tatr, a wszystko w godzinach wieczornych – zahaczymy również o piękny zachód słońca nad Tatrami. 


Za dawnych czasów, podczas wielkich “śpasów”, które były organizowane na wioskach na Podhalu, najciekawszą konkurencją jaką pamiętam było rzucanie rzutkami do drewnianego górala. Konkurencja typowo przeznaczona dla kobiet. 

Mężczyźni natomiast mogli zmierzyć się w podnoszeniu drewnianej kłody, czy piłowaniu “twoja moja”.

Zabawy

Konkurencje jakie dla Państwa przygotowaliśmy to między innymi wbijanie gwoździ dziurawym młotkiem, narty wieloosobowe czy quiz po góralsku, nigdy nie wiadomo jakie konkurencje wybierze zbójnik prowadzący atrakcje. 

Przy tym zabawi was niejedną ciekawą góralską historią – troszkę wspólnie “pobojcymy”.


Letnia Biesiada to idealna zabawa dla rodzin z dziećmi, osób przyjeżdżających tylko na weekend do Zakopanego i tych spragnionych obcowania z góralską kulturą.

Jak zimną tak i latem góry przyciągają marzycieli…


Zgodzicie się ze mną? Spragnionych wiecznej przygody na łonie natury! Jednym z ciekawych doświadczeń przyjeżdżając do Zakopanego na Podhale może być udział w letniej biesiadzie na Gubałówce. 


Letnią Biesiadę prowadzą prawdziwi górale z dziada pradziada – po krótce przedstawią Wam jak niegdyś społeczność podhalańska się bawiła. “Śpasy to nic innego jak – wyborna zabawa w gwarze góralskiej”. Nieodłączną częścią dobrej zabawy teraz jak i kiedyś – nawet jeśli mówimy nie tylko o kulturze Podhala jest muzyka oraz taniec. 

Muzyka góralska niegdyś była anonimowego autorstwa, nikt nigdy nie spisywał słów danych przyśpiewek. Ta część naszej kultury przekazywana była z pokolenia na pokolenie tzw. “na żywo”. 


Podobnie było z tańcem góralskim, który będziecie mogli spróbować zatańczyć na naszej imprezie z góralami. Zatańczycie, zaśpiewacie i może zrodzi się w Was pewna myśl – jakby to było być prawdziwym góralem.

Biuro Adventure Fun&Trips, ul. Kościuszki 10, Zakopane
You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.