jak wygląda kulig w zakopanem - kulig-zakopane.eu

Jak wygląda kulig w Zakopanem?

Kulig w Zakopanem to jedna z najbardziej znanych atrakcji Zimowej Stolicy Polski. Ta kultywowana od lat zimowa atrakcja każdego roku przyciąga turystów do Zakopanego. Być może jesteś aktualnie w takiej sytuacji, że planujesz przyjazd do Zakopanego na kulig, ale chcesz się wcześniej dowiedzieć jak kulig w Zakopanem wygląda naprawdę. Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. Zaczynajmy!

Kulig to…

Kulig to nic innego jak przejażdżka saniami zaprzężonymi w konie. Tradycja kuligów sięga XVI wieku, kiedy to były organizowane pierwsze kuligi w różnych miejscach Zakopanego. Obecnie odbywają się one najczęściej w malowniczych zakątkach tego górskiego miasteczka, czyli na Gubałówce oraz dolinach tj. Dolina Chochołowska oraz Dolina Kościeliska. Kuligi w Zakopanem nie są typową przejażdżką saniami, ale to przede wszystkim wyjątkowe, pełne emocji doświadczenie, które można współdzielić z najbliższymi. Kulig jest bowiem idealną okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, znajomymi z pracy.

Kulig w Zakopanem – co warto wiedzieć?

Jak wygląda typowy kulig w Zakopanem?

  • Zbiórka i przejazd 

Kuligi rozpoczyna się od zbiórki uczestników w określonym miejscu, z którego są oni zabierani do punktu startu. 

  • Czas trwania przejazdu

Kulig w Zakopanem zwykle trwa do 3 godzin. W ten czas wliczony jest przejazd na miejsce biesiady góralskiej, podczas której uczestnicy kuligu mają zapewnione ognisko wraz z muzyką, a także powrót na miejsce startu.

  • Wyjątkowa atmosfera  

Zamknij oczy i wyobraź sobie: Tatry, natura dookoła, sanie, pochodnie. Brakuje słów by w pełni opisać atmosferę, jaka panuje na kuligi. Po prostu trzeba tego doświadczyć!

Jak zarezerwować miejsce na kulig?

Rezerwacja miejsca na kulig w Zakopanem jest możliwa poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie: +48 692 849 611

Zachęcamy do tego, aby zaklepać sobie miejsce z dużym wyprzedzeniem, bo chętnych nie brakuje. Do zobaczenia na kuligu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »